FARSKÉ OZNAMY na Šiestu veľkonočnú nedeľu

Štvrtok Nanebovstúpenie Pána Slávnosť – prikázaný sviatok
NEDEĽA Siedma veľkonočná nedeľa

Ut       7. máj        18,00   + rodičia Július a Irena Petríkoví a ich deti Ľubica a Miroslav

Št        9. máj        18,00   za farníkov

Pi      10. máj        18,00   na úmysel

So     11. máj        18,00   + Zuzana Paulenková, mesačná

Ne     12. máj        11,00   za zdravie a Božiu pomoc pre rodinu Jančiarovú (Záhumnie 49)

St       8. máj         18,00   + Jaromír, Gustáv a Ivan

Ne     12. máj          9,30   za živých a zosnulých členov dobrovoľného hasičského zboru v Hiadli

St       8. máj         17,00   + Emília Pohorelcová, mesačná

Ne     12. máj          8,00   za farníkov

• Na budúcu nedeľu budeme mať zbierku na katolícke masmédiá. Za všetky Vaše milodary úprimné Pán Boh zaplať.
  • V utorok po večernej sv. omši budem v Medzibrode zapisovať nové úmysly na sv. omše.
  • Stretnutie birmovancov bude v sobotu 11.05.2024 v Hiadli o 8,00 hod. v pastoračnej miestnosti, v Ľubietovej o 10,00 hod. vo fare, v Medzibrode o 13,00 hod. vo fare.
  • Prosíme rodičov našich birmovacov, aby prišli v sobotui 11.05.2024 o 16,00 hod na stretnutie na ktorom by sme si prebrali organizačné veci, ktoré sa budú dotýkať sviatosti birmovania. Sviatosť birmovania v našej farnosti bude v nedeľu 19.05.2024 o 10,30 hod vo farskom kostole v Medzibrode.
  • Združenie eRko pozýva deti, ale aj dospelých bez obmedzenia veku na Misijnú púť detí do Rajeckej Lesnej, ktorá sa uskutoční 11. 05. 2024. Téma tohtoročnej púte bude: Hľa všetko robím nové. Program púte začne o 10,00 hod a trvať bude až do 15,15 hod. Prosím deti a dospelých, ktoré by mali záujem putovať s nami do Rajeckej Lesnej, aby sa do 05. 05. 2024 (nedeľa) prihlásili u animátorov z eRka (pani Slávka Lenčová t.č.0907 872 198, pani Martina Fúdorová t.č. 0907 815 207, alebo u pána farára Martina Uhríka t.č. 0910 284 688). Cena púte 16,-€. Prvoprijímajúce deti tento rok za púť nemusia platiť. Prosíme účastníkov púte, aby si ako obetný dar, ktorý tam prinesieme zobrali zo sebou hygienické potreby pre núdznych (napr. mydlo, toaletný papier, šampón atď. stačí jeden kus na osobu). Odchod autobusu bude o 7,00 hod. z Medzibrodu a predpokladaný príchod bude okolo 18,00 hod. do Medzibrodu
  • Na budúcu nedeľu bude naša farnosť sláviť patrocínium farského kostola a celej farnosti Medzibrod, ktoré sú zasvätené sv. Jánovi Nepomuckému. Slávnostná sv. omša bude o 11,00 hod vo farskom kostole sv. Jána Nepomuckého v Medzibrode. Slávnostným kazateľom bude Vdp. Jozef Kuneš, farár v Selciach. Po sv. omši sa spoločne pomodlíme modlitby ku cti sv. Jána Nepomuckého a následne bude možnosť uctiť relikviu sv. Jána Nepomuckého, ktorú naša farnosť vlastní. Po skončení liturgického slávenia Vás všetkých srdečne pozývam na pohostenie-tzv. agapé do farského dvora. Pri tejto príležitosti by som chcel poprosiť ochotných farníkov keby nám pri príprave mohli pomôcť s napečením sladkého, alebo slaného pečiva. Ďakujeme.