FARSKÉ OZNAMY na Sedemnástu nedeľu v Cezročnom období

Utorok Sv. Alfonza Máriu de´ Liguori, biskupa a učiteľa Cirkvi Spomienka
Piatok Sv. Jána Márie Vianneya, kňaza Spomienka
NEDEĽA Osemnásta nedeľa v Cezročnom období – Premenenie Pána Sviatok

Po  31. júl        6,30   + Ján Sokol (Nová 16)

Ut   1. august   6,30  + Krizant Jančiar (Záhumnie 49)

Pi     4. august 18,00   + rodina Štefanovie, Michal a Brigita, vnuk Michal a Bibiana Lučatíncová (Pod Hôrkami 1)

Ne   6. august   8,00   za farníkov

Kaplnka sv. Jána Nepomuckého v Medzibrode

So    5. august 10,00 Prosba o odpustenie za všetky urážky a rúhanie voči Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie

Št    3. august  18,00  + Ján Kostúr (č. 74)

Ne   6. august   9,30   + rodičia, starí rodičia, rodina Sedliaková a Šomodiová (č. 76)

St    2. august  18,00   Prosba o potrebné Božie milosti a zdravie pre Viliama a Máriu a všetkých zamestnancov Rooseveltovej nemocnice Banská Bystrica

Ne   6. august  11,00 + Štefan Višťan

• spoveď k 1. piatku: MB. – Po., Ut. od 6,00 hod. a Pi od 16,30 hod. do 17,45 hod.; H.–  Št. od 16,30 do 17,45 hod.; Ľ. – St. od 17,00 do 17,45 hod.
  • Zaopatrovanie chorých: Ľ. – Str. o 8,00 hod.; Strel. – Str. o 9,00 hod.; Hospic – Str. o  10,00 hod.; MB– Str. o 13,00 hod.; Ľ– Št. o 14,00 hod.
  • V piatok po večernej sv. omši budem v Medzibrode zapisovať nové úmysly na sv. omše.
  • V sobotu 5.8. 2023 budeme v našej farnosti v kaplnke sv. Jána Nepomuckého v Medzibrode sláviť tretiu sv. omšu z piatich sv. omší v rámci pobožnosti piatich fatimských sobôt. Program bude nasledovný: Spovedať budem v kaplnke od 8,30 do 9,00 hod.. O 9,00 hod. začne fatimský program vedený kňazom, spojený s modlitbou sv. ruženca, mariánskymi litániami a zasväcujúcou modlitbou k Panne Márii. Po skončení bude nasledovať sv. omša. Všetkých Vás týmto povzbudzujem a pozývam príďte si vykonať pobožnosť piatich prvých sobôt. Panna Mária vo Fatime dala prísľub, že ten kto v tento deň prijme sv. spoveď, sv. prijímanie, pomodlí sa 5 desiatkov sv. ruženca a vykoná si 15 min. rozjímanie nad tajomstvami posvätného ruženca s úmyslom odčiniť tak urážky a rúhania voči Nepoškvrnenému Srdcu Panny Márie, Matka Božia bude pri nich stáť v hodine smrti so všetkými milosťami, ktoré potrebujú ku spáse.