FARSKÉ OZNAMY na Tridsiatu nedeľu v Cezročnom období

Streda Všetkých Svätých Slávnosť – Prikázaný sviatok
Štvrtok Spomienka na všetkých zosnulých veriacich
NEDEĽA Tridsiata prvá nedeľa v Cezročnom období

Po     30. október      7,00   + Peter a Karolína Štelmachoví a Stanislav a Mária Repkoví

Ut   31. október    17,00   + Michal a Ľudmila Vaníkoví a dcéra Marcela (Hlavná 1)

St      1. november      8,00   za farníkov

Pi      3. november   17,00   + Vladimír a Jozefína Samuelčíková a Dominika Huťková (Niva 9)

So     4. november   17,00   + Bohumír a Anna Nemčokoví (Nám. Hrdinov SNP 25)

Ne     5. november     8,00   za farníkov

St     1. november     9,30   + rodina Chomičová, Potáčová, a Fúdorová (č. 97)

Št      2. november   17,00   za všetky zomrelé duše, za ktoré sa nikto nemodlí (č.180)

Ne     5. november     9,30   za zdravie, Božiu pomoc a potrebné Božie milosti pre rodinu Mescherschmitovú a Dankovičovú (č. 55)

St      1. november    11,00 + rodičia Viliam a Emília Vladekoví a starí rodičia Makovníkoví

Ne     5. november   11,00   + František a Mária Kenickí

• Pobožnosť za zosnulých bude v stredu 1. 11. 2017: na cintoríne v MB o 14,00 hod.; v H o 15,00 h. a v Ľ o 16,00 h..
  • spoveď k 1. piatku: MB. – Po., Ut, St. hodinu pred sv. omšou a Pi. od 15,30 do 16,45 h.; Ľ. – St. po sv. omši; H.– Št. od 15,30-16,45 hod.
  • Zaopatrovanie chorých: Ľ. – o 8,00 hod.; Strel – Pi o  9,00 hod.; Hospic. –  Pi. o 10,00 hod.; MB –  Št. o 8,00 hod.; H. – Št. o  13,30 hod.
  • Úplné odpustky, ktoré možno získať jedine pre duše v očistci, sa udeľujú veriacemu, ktorý:

– v jednotlivých dňoch od. 1. novembra do 8. novembra nábožne navštívicintorín nábožne sa pomodlí za zomrelých, hoci iba v mysli;

– V deň, keď sa slávi Spomienka na všetkých zosnulých veriacich (alebo so súhlasom ordinára v predchádzajúcu alebo nasledujúcu nedeľu, alebo taktiež na slávnosť Všetkých svätých), nábožne navštívi kostol, alebo kaplnku a pomodlí sa Modlitbu Pána (Pater noster – Otče náš) a Vyznanie viery (Credo in [unum] Deum – Verím v [jedného] Boha)

– Ak sa na získanie odpustkov, ktoréé sú viazané na určitý deň, požaduje návšteva určitého kostola alebo kaplnky, potom sa táto návšteva môže konať od poludnia predchádzajúceho dňa do polnoci určeného dňa.

– Okrem tohto odpustkového úkonu sa žiada splniť tri podmienky: svätú spoveď (krátko predtým alebo potom), sväté prijímanie (najlepšie v ten istý deň) a modlitbu na úmysel Svätého Otca (stačí Otčenáš, Zdravas´ a Sláva). A ďalej ako vo všeobecnosti treba vylúčiť akúkoľvek pripútanosť k hriechu aj všednému.

– Tieto odpustky možno získať od poludnia predchádzajúceho dňa až do polnoci určeného dňa.

Pobožnosť na cintoríne Pretože slávnosť všetkých svätých je na Slovensku dňom pracovného pokoja, možno pobožnosť na cintoríne alebo v kostole pri príležitosti Spomienky na všetkých zosnulých vykonať už dnes popoludní; rovnako ako získanie odpustkov (viď vyššie).

• Aj v tomto roku sa naša farnosť zapája do projektu Sviečka za nenarodené deti, ktorá sa koná 2. 11. 2023. Za príspevok 1,- € si môžete zakúpiť sviecu z logom tohto projektu a tým podporiť projekty zamerané na ochranu ľudského života, ktoré organizuje Fórum života.